חסמב"ה וחבורת נערי ההפקר-1971

אחד מסרטי הקאלט הישראלים הגדולים של כל הזמנים. חבורת נערי חסמב"ה נאלצה להילחם בפושעים מסוכנים ולהביא לתקומה למדינת ישראל בסידרת הספרונים הפופולארים ביותר שנכתבו כאן מאז ומעולם על ידי יגאל מוסינזון.

חבורת חסמב"ה אשר הופיע בכל הסידרה שהייתה בעל ניחוח מנדטורי למדי הצליחה לחצות במשך עשרות שנים את קווי הפופולאריות והייתה אהובה מאד גם על ילדים ובני נוער אשר לא גדלו בעידן המנדט הבריטי ממנו שאב מוסינזון את מרבית רעיונות העלילה שלו.

גילוי וחשיפת מיקומה של המערה החשמלית הייתה מושא התשוקה של כל ילד שגדל בארץ בשנות השישים והשבעים וכולם סירבו להודות בעובדה שאינה קיימת וחיפשו אותה בשלב כזה או אחר של ילדותם.

נדמה כי אין סרט ילדים ונוער חביב יותר מן הסרט הזה אשר הצליח לתפוס את רוח התקופה וזהו במפתיע אחד מן העיבודים הקולנועיים הטובים ביותר ליצירה ספרותית.

כל התום, הטוב והרשע המוחלט מתקיימים בה ובצורה הרצינית ביותר האפשרית. אין טעם לשפוט אותו בכלי ניתוח קולנועיים שכן הפופולאריות הגורפת שלו והאהבה האדירה שרחש לו קהל של עשרות אלפי ילדים ובני נוער לאורך השנים הוכיחו את ערכו.

שלמה ארצי בהופעת משחק נדירה, זאב רווח ודובי גל חייבים לסרט הזה את הפריצה הגדולה שלהם שהפכה אותם לפופולארים ומבוקשים ביותר לתפקידים בז'אנר סרטי הבורקס אשר שגשג במהלך אותו עשור ליצירתו.

הסרט הזה שלט במשך שנים בכיפה, והגם שהיום הפופולאריות שלו הועמה מעט הרי שבמשך שנים רבות תפקד הסרט כצפיית החובה של כל ילדי ישראל ביום העצמאות.

תגובה אחת על הפוסט “חסמב"ה וחבורת נערי ההפקר-1971

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>