מקום לחלום עליו-2011-We Bought a Zoo

14 השנים שמפרידות בין Good Will Hunting, סרט הפריצה של מאט דיימון, אותו גם כתב ביחד עם שותפו בן אפלק, הם תמצית הסיפור ההוליודי של כוכבים רבים: העוצמה של רגע הפריצה שיש בו הרבה מאד כוח המשולב בתמימות אין סופית לכאורה, אל מול שגרת הכוכבות שיש בה לא מעט נפיחות וחשיבות עצמית מהזן הרע.

"מקום לחלום עליו" הוא מסוג הסרטים שמנסים לקלוע לטעם רחב ככל שניתן ומטרתם אחת,:לשמר את כוח הכוכבות של השחקן הראשי שלהם בקופות הכרטיסים. במקרה הזה כוחו של מאט דימון. אך בסופו של דבר במבול כוונות טובות לא נותר מאומה מלבד מוצר משמים עד לזרא.

במרכז העלילה של הסרט "לכל המשפחה" הזה ,ניצב אב אלמן המעביר את שני ילדיו לבית חדש בשל רצונו להתחיל מחדש את חייו במקום אחר לאחר מותה הטראגי של אישתו. מבלי משים, כיאה לכל עלילה הוליוודית מופרכת, הוא קונה בית הממוקם על אחוזה אדירת ממדים שהיא בעצם גן חיות כושל, המגיע כנדוניה הכרחית לרכישת הבית. כן, אני יודע זה קרה גם לכם כשהלכתם לקנות דירה באם המושבות, לא שמתם לב שבגינה הציבורית יושב אריה ובכל זאת רכשתם את הדירה. זה פחות או יותר ההגיון הלוגי שמכתיב את עלילת הסרט הסאכריני הזה.

"מקום לחלום עליו" מנסה בכל כוחו להיות סרט טוב. קשה לזלזל במכלול האוטר של קמרון קרו, הכולל כמה סרטים מגניבים במיוחד שהטוב ביניהם בעיני היה וישאר "כמעט מפורסמת" וגם ל"ג'רי מגוואיר" יש לי חיבה אדירה, אבל נדמה שקרו איבד גם הוא את מגע הזהב שלו כשזה מגיע לדרך הסלולה של במאי סרטי המיין סטרים. "מקום לחלום עליו" מאוכלס בכמות אדירה של שחקני משנה מעולים, כוכבת אחת אבודה לגמרי שנדמה שלא ברור לה מה היא עושה שם, סקרלט ג'והנסון, בתפקיד מנהלת עבודה בגן חיות, עבודה הדורשת כמובן התרוצצות במכנסונים קטנים לכל אורך הסרט.

מאט דיימון הוא אחד מן השחקנים הרצינים הטובים והמרגשים שיש היום לקולנוע האמריקאי, הבעיה בקריירה שלו בשנים האחרונות, היא בעיקר המחושבות של בחירות הקריירה שלו. כמעט כל הסרטים שלו מרוויחים הרבה כסף, אבל קשה למצוא בעשור האחרון יצירות מופת קולנועיות שלקח בהן חלק כדוגמאת "הכישרון של מר ריפלי" או "סיפורו של וויל האנטינג". איכשהוא בהוליווד המשוואה של כוכבות גדולה היא הרבה מאד סרטים מאד ריווחים ומאד בינונים. גם "מקום לחלום עליו" נכנס לקטגוריה הזו.

בתוך תמהיל מופע הכוכבות הגדול הזה שנועד כולו לשרת את דיימון: להציל גן חיות מסגירה, מעולם לא נראה כמו שליחות רומנטית יותר.

לו יכולתי הייתי מעביר את תקציב הסרט הזה לעירית תל אביב ומציל בו את גן החיות האבוד שלה מלפני שלושים שנה- ככה לפחות לא הייתי זורק כסף על הריצפה.

5 תגובות על הפוסט “מקום לחלום עליו-2011-We Bought a Zoo

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>