מארלי ואני-2008-Marley & Me

הקומדיה הרומנטית הזו הפכה לאחת ההצלחות הקופתיות הגדולות ביותר של אותה השנה בה שוחררה לקולנוע ולא בכדי.
יש במארלי ואני את כל הרכיבים הנכונים של "מתכון" סרט מיין סטרים מוצלח עם ערך מוסף סנטימנטאלי שהופך אותו לקלאסיקה.

במרכז הסרט זוג צעיר הבונה את חייו ומכין את עצמו לשלב הבא: הבאת ילדים לעולם. על מנת להתכונן לכך הוא מאמץ כלב לברדור בעל אופי פרוע כשלב ביניים לפני הבאת הילדים לעולם.

מארלי ואני, נע על הציר העדין שבין קומדיה רומנטית דביקה לבין סרט שמצליח לייצר אמירה נוגעת ללב גם ברמה פילוסופית יותר, ואם אתם לא שייכים לזן הציניקאנים שחושבים שסרט הוליוודי יכול להיות בעל ערך מוסף שכזה, הסרט הזה הוא בדיוק עבורכם.

נעשו לא מעט סרטים על הקשר שבין בעלי חיים לאנשים אבל אין ספק שזהו אחד המוצלחים שבהם. חייו ואופיו של הכלב הם הציר העלילתי של הסרט המלווה את השינוי שעוברים בני הזוגיות, את הזוגיות שלהם על משבריה כשלונותיה האישייים והמקצועיים ועל הצלחתם להביא משפחה לעולם ולמצוא משמעות לקיום של שניהם בתוך התא המשפחתי. נקודת החיבור עם הצופים היא במקרים רבים הכלב. כמעט לכל אחד מאיתנו היה בעל חי אשר ליווה אותו במשך תקופה בחייו והיה בעצם עד ושותף לפרק חיים משמעותי.
הפילוסופיה העומדת מאחורי תפקידם של בעלי החיים בחיינו הבאים להאיר וללוות אותנו ברגעים שבהן האנשים הסובבים אותנו לא בהכרח ערים או רגישים לרגשותינו, היא תחושה המוכרת לכל מי שהחזיק חיית מחמד.

הבחירה התסריטאית ללוות מה שהוא לכאורה "עוד סיפור" מהזן של הקמת משפחה ומציאות משמעות לחיים, מבלי שיהפוך לעוד סרט קלישאי שכבר ראיתם, נעוצה בהברקה ללוות את המסע הזה במסע שאורכו הנומרי הוא בעצם אורך שנות חייו של הכלב הפרוע והחביב שגיבוריו מאמצים. השיקוף של אורך חייו של הכלב הוא כאורך חיי השינוי הדרמטי שעוברים גיבוריו, והליווי הנאמן שהוא מציע לשינויים האלו.

להוציא כמה קלישאות הכרחיות בסרטים אמריקאים מהזן הרומנטי קומי, מארלי ואני הוא במפתיע, סרט מקורי מאד, ומצליח לרגש בחלקים רבים שלו.
הכימיה בין שני כוכביו, אוון וילסון וג'ניפר אניסטון מוסיף לו חן אמיתי כובש.
זהו בדיוק סוג הסרטים שמיקם את מעמדה של אניסטון כיורשת של ג'וליה רוברטס הגם שהן בגיל דומה מהסיבה הפשוטה, רוברטס פשוט חדלה לשחק בתפקידים כאלו, ואניסטון מילאה את מקומה בהתלהבות, מארלי ואני הוא אחד המוצלחים שבהם.

יש במארלי ואני הפתעה של ממש שמצליחה לענג רבים, והסיבה להצלחה האדירה שלו נעוצה בעיקר במקוריות החשיבה התסריטאית שעומדת מאחוריו ובסוג של כנות פשוטה ואמיתית שהוא מציע.

חובבי הטריוויה הקולנועית שבינכם יזהו בוודאי את כוכבת העבר הענקית קתלין טרנר, בתפקיד קטן ומשעשע במיוחד כמאלפת הכלבים הכושלת של מארלי

2 תגובות על הפוסט “מארלי ואני-2008-Marley & Me

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>