זוג או ילד-2012- סרטם של אורלי וילנאי וגיא מרוז

זוג או פרד, סרטם של אורלי וילנאי וגיא מרוז הוא סרט שנועד עבור תרבות הצריכה הכללית. הוא מכוון למכנה משותף לא גבוה, הוא מציג זוג סלבריטאים הנתונים בבעיה, וככזה, הוא סרט סקסי במיוחד עבור אחד מן הערוצים הגדולים, בדיוק כמו זה ששודר בו.  גם מי שמכיר ואוהב את המעורבות של הצמד הזה בנושאים חברתיים, לא יכול שלא להיות ער לעובדה שמשהו בסרט הזה הולך לאיבוד, ושזוג העיתונאים האמיצים, שמתנהג כמעט תמיד כמי שחב חובת דיווח אישית על כל מעלליו. במפתיע, לא הולך כאן עד הסוף.

החלקים הטובים של הסרט הם חלקי המסע הסיזיפי להרות בגיל מאוחר, שוב דבר בזה אינו מובן מאליו, ודי בהצגת העובדה הזו והעלאתה לדיון ציבורי, בכדי להפוך את הסרט הזה לחשוב. אבל נדמה ש"זוג או פרד", מתקשה למקם את הציר העלילתי של הסרט הזה על ציר משמעותי כלשהוא, וגם בציר הזה המצוין כאן לעייל, הוא לא בוחר. הסרט נוגע בו במקריות ובאגביות, כפי שהוא נוגע בתופעות רבות במרוץ הילודה הישראלי.

בניגוד לעבודות קודמות של בני הזוג, לא נחשפת כאן עוולה של ממש. ואם יש כזו המנסה לקשור בין טיפולי פוריות לבריאות האישה העוברת אותן, סבך של הוכחות משפטיות מונע מהסרט הזה להיות יותר חד משמעי גם בהקשר הזה.

כן. כל זוג שעבר מסע מפרך, המתנה לתוצאות, גרידות, הפריות ימצא את עצמו מטייל ביחד עם אורלי וגיא במסדרונות בתי חולים מוכרים. אבל המסע הזה ייקח אותו יותר אל זיכרון אישי פרטי שלו, ופחות אל תוך תובנה ממשית של מה בדיוק צריך להשתנות. מהו הכשל המרכזי של אותם אלו הרוצים בהורות בגיל מאוחר יותר, מהו מנעד הטעויות שלהם עצמם?

לזכותם של אורלי וגיא אפשר לומר שהם מציעים נגישות רבה יחסית למצלמה, גם אם לא מלאה. אבל בעידן החשיפה של היום, משהו בזה הופך מובן מאליו, וגם אם אלמנט המציצנות של הסרט עונה על רוב הדרישות, הוא סוג של גימיק שמתקשה להחזיק לכל אורכו. אורלי וגיא מבטיחים שהמשך יבוא. יתכן שפשוט היה עליהם לעשות סדרה דוקומנטרית, מהזן שדורש מהצופים, ובעיקר מהיוצרים, סוג של סבלנות גבוהה יותר בתמורה למנעד עלילתי מדויק וקוהרנטי יותר.

 

5 תגובות על הפוסט “זוג או ילד-2012- סרטם של אורלי וילנאי וגיא מרוז

  1. I used to be very happy to search out this net-site.I wished to thanks in your time for this wonderful learn!! I positively enjoying each little little bit of it and I've you bookmarked to check out new stuff you weblog post.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>