לצאת לדרך-2009-Away We Go

היצירה הקטנה והמרגשת הזו של סם מנדז מאד לא אופיינית למכלול היצירות שלו. הבמאי הידוע בעיסוקו ביצוג חיי הפרברים האמריקאי על הפאן הערכי העכור שלהם הביא לידי שלמות של ממש את אופן היצוג הזה בסרטים כגון אמריקן ביוטי וחלון פנורמי.
עד כדי כך הטיב מנדז לעשות זאת, עד שמי שבקיא במכלול יצירתו יתקשה שלא להיות מופתע מן העובדה שהוא חתום על היצירה האופטימית והמרגשת הזו.

הבחירה למקם את עלילת הסרט בזה בז'אנר סרטי המסע היא לא פחות ממבריקה. חוקי הז'אנר קובעים שעל הגיבורים לעבור סוג של קתרזיס רגשי עמוק כחלק מן המסע האחראי להגעתם ליעד הנכסף שהוא לרוב יעד הקשור יותר במודעות עצמית ושינוי שהם מייחלים לו בחייהם.

גיבורי הסרט הם זוג צעיר העומד לפני לידת ילדם הראשון ומאחר שהם חסרי עוגן משפחתי של ממש, הוריה של הגיבורה נפטרו והוריו של הגיבור מחליטים להגר לאירופה בגחמה של רגע בדיוק לפני הלידה המיוחלת ונוטשים אותם כך שאין להם ברירה לתפיסתם למצוא את סביבת הגידול המושלמת לילד העתידי.

החשיבה הפילוסופית בנוגע לצורך בהבאת ילדים לעולם, החיבור הזוגי ה"חדש" על כל משמעויותיו והגדרת היעוד והמסר ביצירת בית בטוח ואידיאלי לצאצא העתידי שלהם, הם חלק מדיון עמוק המהווה פרידה מאורח החיים של הרווקות והכניסה אל השלב החדש של חייהם של בני הזוג.

זהו מסע לאורכה של ארצות הברית בו עוצרים בני הזוג בקרב קרובים רחוקים וחברים טובים מתוך רצון למצוא התאמה לסביבת הגידול המושלמת בינהם תוך שהם בוחנים את מערכת היחסים בינהם.

סופו של עניין ודבר הוא שטיב מערכת היחסים של בני הזוג אחראית בסופו של דבר באופן קארדינאלי ליכולת שלהם למצוא ולהעניק את סביבת הגידול המושלמת ופחות תנאי הסביבה.

משחקם הכובש של שני השחקנים הראשיים בסרט הופך את הסרט הזה לחגיגה של עדינות ורגש של ממש. מאיה רודולוף הקומיקאית הפרועה, בתפקיד הרעיה ההרה, היא סוג של הפתעה מרגשת במיוחד ואי אפשר להתיק את העיניים מהופעתה החד פעמית והכובשת בסרט הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>