הצעיף הצבעוני-2006-The Painted Veil

ברמת ההצלחה הקופתית לפיה ישק דבר בהוליווד אין דרך אחרת להגדיר את הסרט הזה מאשר כישלון מפואר. אבל זהו אחד מן המקרים בהם אין חפיפה בין איכויותיו הבולטות של הסרט לבין חוסר ההצלחה שלו בקופות.
העיבוד הקולנועי לרומן הסוחף של סומרסט מוהם הוא דוגמא טובה ונדירה יחסית לחיבור בין ספרות טובה וקולנוע טוב היודע לעשות עבודת פרשנות נדירה ולצקת חזון ויזואלי לעמודי ספר.

הסרט הזה הוגדר כפרוייקט חשוב מבחינתו של אדוארד נורטון שסביב כוח הכוכבות שלו גוייס התקציב לפרוייקט המיוחד הזה. האולפנים הגדולים אינם ששים להשקיע כבעבר בעיבוד של יצירות מופת ספרותיות לקולנוע בשל התוצאות הכלכליות המאכזבות של פרוייקטים כאלו.
מבחינתו של נורטון, ההחלטה היתה נכונה במיוחד, בתפקיד הרופא הצעיר האידיאליסט המהגר לסין לא רק שהוא סוחף את הצופה למסע רגשי חזק, הוא מצליח להציג צד רומנטי, בוגר ואחראי ומסייע לו להציג דמות מורכבת הרבה יותר מזה של הצעירים המסוכסכים הכמעט סטריאוטיפים שגילם עד לעשיית סרט זה, גם אם את זאת עשה בכשרון רב ויצר הופעות בלתי נשכחות כגון, פחד ראשוני,אמריקה X ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>