מרגו בחתונה-2007-Margot At The Wedding

הסרט הקטן והמתוק הזה לא זכה לתשומת הלב הראויה לו עם צאתו לאקרנים, למרות העובדה שנוטלת בו חלק כוכבת גדולה במיוחד, ניקול קידמן.
הגם שמדובר בסרט אינדי דל תקציב, סה"כ עלויות הפקתו עומדות על 10 מיליון דולר, פחות משכרה המשוערך של קידמן לאותה תקופה לו בחרה להופיע בסרט אולפנים גדול. הרי שחוסר ההצלחה שלו, לאחר הצפיה בו, מתמיהה עוד יותר. מסתבר שגם הופעתה של קידמן בסרט, זמן לא רב לאחר שזכתה בפרס האוסקר כשחקנית הטובה ביותר על הסרט השעות לא סייעה ליחסי הציבור של הסרט הזה ונדמה שבמקרה הזה צריך אולי לייחס את חוסר הצלחתו למורכבת.

במרכזו של הסרט עומדת מערכת יחסים בין שתי אחיות, אותן מגלמות קידמן וג'ניפר ג'ייסון לי לאחר ניכור של שנים, לרגל חתונתה של האחת מהן.
מה שאמור להיות איחוד משפחתי בנסיבות מרגשות למדי הופך לסיטואציה מלאה בכעסים וברגשות אותן צברו זוג האחיות במשך השנים שבהן לא התראו והנסיבות לחוסר התקשורת הבסיסית בין השתיים צפות ועולות ומהוות את הקו הדרמטי התמטי המרכזי של הסרט.

קל לגלוש לסוג של בנאליות בסרטים קטנים מהסוג הזה בסגנון הכול כבר נאמר הרי,אבל שלא כצפוי, הסרט הזה אינו עושה כך ומצליח להציג תסריט חכם ושנון במיוחד המציע פרשנות סוגסטיבית משלו למערכת היחסים הטעונה בין השתיים.

הערך המוסף של הסרט הזה הוא דווקא בעבודת הליהוק המעניינת שלו, העובדה שקידמן לאחר שורה של סרטי אולפן גדולי תקציב ולא מצליחים במיוחד, בחרה לקחת בו חלק, מעידה על היכולת שלה לאתגר את עצמה כשחקנית כשהיא נתקלת בתפקיד מעניין.

היחסים המתוחים בין האחיות הן יחסי אהבה קנאה קלאסיים מהסוג שיהיה מוכר לצופים רבים. היכולת לפרגן, לאהוב ולשנוא בקשת אחת רחבה של תחושות הוא משהו שמוכר במשפחות רבות. אבל כוחה של האהבה הבסיסית המחברת בין הדמויות הוא סוד קסמה של הדרמה הקטנה הזו המצולמת על רקע נופים קרים וקפואים המתפקדים כסוג של גיבורים בפני עצמם בשזירה של הסיפור היפה הזה.

זהו סרט שנון בקצב מהיר במיוחד שנע במהירות מסחררת עיניים מעט בין הנופים, הדיאלוגים העמוסים שלו ועבודת המשחק המשובחת של שחקניו.

נדמה שאופי הצילום התזזתי של הסרט פוגע בו מעט, הגם שעומד מאחוריו רעיון שנועד לשרת את המבנה הדרמטי שלו. הרי שבסופו של דבר הוא מרחיק דווקא צופים שהשפה הקולנועית הזו מקשה עליהם למרות אהבתם לז'אנר.

3 תגובות על הפוסט “מרגו בחתונה-2007-Margot At The Wedding

  1. פינגבאק: מאורת הארנב-2010-Rabbit Hole | T.V.C- בלוג הקולנוע של אלי מורנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>