מתחת לאף-1982

במהלך שנת 2007, יצא לאור הסרט מתחת לאף במהדורת DVD מהודרת. חברת הד ארצי אשר השיקה את האירוע, ערכה ערב מכובד ומהוקצע בסנימטק תל אביב. הגיעו הבמאי, ינקול גולדווסר, ושחקנים שונים, כמו כן בלט כמובן, אורי גבריאל, בעוד שמשה איבגי שהה בצילומים בקנדה כמדומני. בעזרת המקורבים הנכונים, הצטיידתי בהזמנה הדרושה והלכתי לראות את הסרט בפעם המי יודע כמה, ולהתחכך בחברי הקאסט ההיסטורי שהחליפו חוויות.
בקוקטייל שנערך עבור השקת המארז הוקרן הסרט ובסיומו, החלטתי לגשת ולשוחח עם גיבור הסרט, אורי גבריאל, המוכר יותר בשמו המקצועי, סמי בן טובים. פניתי אליו די בהפתעה כך נראה, באמרה, " אורי אתה אולי לא מכיר אותי, אבל אני יותר ממכיר אותך" עקב היותי גבוה ובעל מראה מעט אימתני, נראה אורי מפוחד משהו (הישג בפני עצמו) אך התעשת במהירות, ואישר לשאלתי את מה שידעתי כבר מזמן, כי תפקידו כסמי בן טובים בסרט מתחת לאף, אכן "שרף אותו מבחינה מקצועית".
לא רבים הם הסרטים שהדמויות השלובות בהם, הופכות לאגדות אורבניות עם השנים, ואיכותו של הסרט, בדיוק כמו טעמו של יין טוב, רק משתבחת עם השנים.
אז נכון שהסרט מבוסס על סיפור אמיתי, שוד כספת מתחנת משטרה, ויש בו את כל התמהילים הנכונים ליצירתו של סרט מתח-פשע מרתק וסוחף, אך כמו בכל סרט שהופך לקאלט עם השנים, השחקנים שלוהקו, הם היוצקים חיים לדמויות אשר נשארות עימנו לאורך כל הדרך. אורי גבריאל, המשחק מעין גיבור טראגי , אשר מכה, שודד ומגדף, והכל בכדי להראות את עצם קיומו, אמר פעם באחד הראיונות העיתונים הרבים שנערכו לגבי דמותו, כי בכל פעם שהוא נתקל ברחוב במעריצי הסרט והם שומעים כי שמו האמיתי הוא אורי, תשובתם הינה כי אורי הוא שם של ילד, אתה הוא סמי, סמי הגדול הם מטיחים בחיוך. יש באינסידנט מסוג זה בכדי להראות את העוצמות האדירות של משחקו, אשר לא התקהו כלל

ואומנם אורי הוא סמי הגדול, אשר בפ'יצר הראשון שלו, (של איבגי וגם של הבמאי) מלהטט באלתוריו, עד שיצר במו ידיו , פיו ולשונו, את דמות הערס העבריין, אשר למעשה הפך למושא לחיקוי, ולא אומר שלהערצה של בני נוער זבי חוטם רבים, הנוטים להאמין כי החיים האמיתיים בעולם הפשע הם באמת זוהרים כמו סרט.
לצידו של גבריאל, מופיע גם משה איבגי בתפקיד הפושע הנרקומן, ושותפו לפשע, צדוק צארום כחתול המטפס, מכרם חורי כשוטר החוקר בן שושן, ושמוליק אומני כראש הצח"מ.
כולם יחדיו חוברים לסרט הפשע הישראלי הטוב ביותר שנעשה על אדמת הקודש מאז ומעולם, הנאה מובטחת.

 

2 תגובות על הפוסט “מתחת לאף-1982

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>