תיבת הנגינה-1989-Music Box

הגם שלא זכה לאותה החשיפה וההצלחה לה זכה בחירת של סופי, תיבת הנגינה, אשר גם הוא עוסק במוראות מלחמת העולם השניה, אינו נופל ממנו.

לתסריט המבריק של הסרט הסוחף הזה אחראי ג'ו אסטרהז, אשר מאוחר יותר יכתובת את אינסטינקט בסיסי ונחשב לתסריטאי מוערך ומדוייק במיוחד.

סיפורה של עורכת דין אמריקאית ממוצא אוקראיני המגלה יום אחד להפתעתה כי אביה מואשם בפשעי מלחמה מזעזעים אותם ביצע לכאורה במהלך תקופת מלחמת העולם השניה עומד במרכז הסרט הזה.

הדילמה העומדת בבסיס ההחלטה המיידית להגן על האב, כמו הרצון להגן על הזהות האמריקאית החדשה שרכש מתוך חקר אמת אוביקטיבי, החיים החדשים שבהם פתחה המשפחה באמריקה, כל אלו עומדים עומדים במרכז הסרט החזק הזה.

לאנג, מגלמת את תפקיד עורכת הדין הנלחמת להוכיח את חפותו של אביה, הופכת את המלחמה הזו לשליחות חייה. כמו שגדלה כאמריקאית ורכשה את השכלתה המשפטית בארצות הברית היא נקרעת במהלך הסרט בין רצונה להוכיח את חפותו של אביה תוך כדי שימוש בכלים המשפטיים שבידיה, אמונה עיוורת בחפותו,הנאלצת להתמודד במהלך הגנתו עם פרטים מפתיעים מעברו של אביה העולים תוך כדי התקדמות המשפט.

השאלה הערכית העומדת בבסיס הסרט של נאמנות משפחתית אל מול חקר האמת ללא פשרות וההתעמתות עם העובדות שהיא מביאה מייצרים מתח דרמטי מרתק למן דקת הצפייה הראשונה בו.

מעבר להצגה של הדילמה המשפחתית והמשפטית שבו, חושף הסרט דיון מעניין ביכולתו של מהגר השואה לפתוח בחיים חדשים ולהניח את זוועות העבר מאחוריו.

יד הבימוי, הכבדה לרוב של קוסטה גברס, שעשה לעצמו שם בבימוי סרטים בעלי מסר חברתי-פוליטי הולמת את הסרט הזה כמו כפפה ליד.

הרבדים המורכבים שבו, הדילמות שהוא מעלה של נאמנות משפחתית חסרת גבולות אל מול הרצון "לשכוח" ולהניח מאחור את זוועות המלחמה ולאמץ זהות אמריקאית חדשה הופכים לדיון מרתק המציג משחק משובח במיוחד של שני השחקנים הראשיים שלו.

לאנג, היתה מועמדת על משחקה בסרט לאוסקר על תפקיד ראשי וזהו אחד מן התפקידים המכובדים והמרתקים ביותר שביצעה במהלך קריירה עשירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>