טיסה 93 -2006-United 93

למרות, ואולי בגלל שסופו ידוע מראש, "טיסה 93" הוא סרט מרתק מהרגע הראשון ועד לעליית כותרות הסיום. בשונה מסרטי מתח אחרים, אין בו שלל אפקטים מיוחדים או כוכבים גדולים וקשוחים. יש בו סיפור אמיתי אחד שמצליח לעלות על כל תסריט הוליוודי – אירועי האימים של 11 בספטמבר, 2001, כפי שהתרחשו בטיסת יונייטד 93 ובמרכזי הבקרה העוקבים מן הקרקע.

הצילום התזזיתי, השחקנים האלמוניים, הדיאלוגים הטבעיים ותיאורי השגרה שלפני הפיגועים, מלווים בידיעה שכל מה שקורה על המסך התרחש באמת, גורמים להרגשה כללית של מציאות, לאורך כל הצפייה, וההרגשה הזו מאפשרת היסחפות טבעית לתוך עולם הסרט.

העובדה שמדובר במקרה אמיתי מנוצלת היטב לבניית המתח. כשאנשי מרכז הבקרה נדהמים לראות את המטוס הראשון מתרסק לתוך מרכז הסחר העולמי, הצפייה הופכת להמתנה למטוס השני, שעל קיומו הם עדיין לא יודעים. מרגע עליית הנוסעים למטוס יש ציפייה מורטת עצבים לרגע בו הטרוריסטים יתחילו בפעולתם – תכנית שאינה ידועה לדמויות אך ידועה היטב לצופה. למרות שברור מה יעלה בגורלם של נוסעי הטיסה, ההזדהות והמעורבות הרגשית מעוררות רצון עז לסוף טוב כנגד כל הסיכויים והמציאות הקשה.

"טיסה 93" הוא לא עוד סרט. הצפייה בו היא חוויה מטלטלת, מפחידה ובעיקר אמיתית, שמשאירה את חותמה לאורך זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>