אלף נשותיו של נפתלי סימנטוב

צריך להבין את ההקשר בו נעשה אלף נשותיו של נפתלי סימנטוב טוב על פי סיפור של דן בניה סרי בשביל להבין עד כמה מורכב הוא הכישלון.

בעת שנעשה הסרט, דן בניה סרי זכה למוניטין רב כתגלית הספרותית האחרונה וספריו זכו לפופולאריות רבה במיוחד. כוכבת הסרט ריטה, היתה בנקודת הפריצה שלה כזמרת והניסיון המביך הזה הוא אחד מני רבים לשווק את ריטה כמה שנהוג היום לכנות מולטי טאלנט, או בעגה האמריקאית המדוייקת: אינטרטיינר- אמן שיכול לשיר, לשחק ולרקוד.

נדמה היה שישראל הקטנה לא ידעה אז שובע מהכישרון החדש שהתפרץ כאן לזירה, הכוכבות של ריטה באותן שנים היתה גדולה ממה שניתן בכלל להסביר והצימאון לראות אותה בכל מופע בידורי עכשיווי דמה לזה של תחנות הרדיו להשמעת שיריה.

על הרקע הזה, הבחירה בסיפור הקטן והיפה הזה של סופר עכשיו כסרט שיציג את כישוריה הרבים של הכוכבת העולה נדמתה הייתה אז טבעית לחלוטין.

יש שאומרים שלא כל ספר נועד להפוך לסרט ויש שאומרים שלא בהכרח, לא ברור מה עניין הביצה ומה עניין התרנגולת כאן אבל אלף נשותיו של נפתלי סימן טוב, ממרחק שנות עשייתו בעיקר, נראה כמו אחד מן הסרטים המביכים ביותר שנעשו כאן. שום דבר מן היחוד והקסם של הספר הזה לא הצליח לעבור אל המסך הגדול.

מיכל בת אדם תמיד הייתה בימאית שנויה במחלוקת, אבל נדמה שמעל לכל ברור שהיא אינה יכולה לתפקד כשכירת חרב להשכיר והיא מצטיינת יותר כאשר היא עובדת על פרוייקטים אישיים יותר. כך או כך, משחקה המביך של ריטה, התסריט המבולבל במיוחד וככלל אווירה של מועקה שרתה על הסרט הזה שרבים ציפו לו בסקרנות אך הוא נחל כישלון גדול עם צאתו וסתם את הגולל על הקריירה של ריטה כשחקנית בסרטים ושלח אותה להתמקד במה שהיא טובה בו במיוחד: שירה.

הסרט סובל כמעט מכל תחלוא אפשרי של הקולנוע הישראלי שלפני שנות התשעים, אבל נדמה שהיהירות שאפפה את הפרוייקט ותחושת הוליווד אנחנו כאן, יש לנו את הכוכבת הכי גדולה בארץ והיא עושה לנו סרט, היתה בעוכרו של הסרט הזה במיוחד.

זניח, רע מאד וקשה לצפייה.

8 תגובות על הפוסט “אלף נשותיו של נפתלי סימנטוב

  1. פינגבאק: מיכל בת אדם -1945 | T.V.C- בלוג הקולנוע של אלי מורנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>