דברים שאבדו לנו באש-2007-Things We Lost in the Fire

הגם שזהו לא הלהיט הקופתי האיכותי לא ציפתה האלי ברי הרי שהסרט היפה הזה מצטרף לרשימת הקרדיטים המכובדים של השחקנית המוערכת הזו שפרצה כבר גבולות רבים, שהמפורסם שבהם הוא הזכיה בפרס האוסקר עבור תפקידה כשחקנית ראשית בסרט המוערך מונסטר בול.

ברי, כמו שחקניות רבות בגילה ובמעמדה, לא צריכות יותר להוכיח את עצמן אלא רק לשמר את מעמדן, ולמרות פרסומה הרב והפופולאריות הרבה לה היא זוכה בשנים האחרונות, היא מתקשה, כמו זוכות אוסקר רבות לפניה למצוא את "הפרוייקט המתאים" עבורה.

דברים שאיבדנו באש הוא היצירה המשמעותית הראשונה שלה בשנים האחרונות והגם שבסרט הזה אין שום חידוש קולנועי יחודי ערכו עבורה הוא בעיקר בעובדה שהוא מאפשר לה שוב להציג את קשת המשחק המרשימה ולתת הופעה מעולה.

ברי בתפקיד רעייה אוהבת של בעל שחייו נקטעים עקב טרגדיה מנסה לאחות את חייה ולהתמודד מחדש על ידי קשר שהיא קושרת עם חברו הטוב ביותר של בעלה,בניסיו דל טורו, היא מזמינה אותו לגור עימה ועם ילדיה ולמרות העובדה שהיא סולדת ממנו ומן ההתמכרות שלו לסמים, השניים מוצאים האחד בשני נחמה וכוחות. עם עד לשלב הזה עלילת הסרט הזה מזכירה לכם דרמה ממוצעת בערוץ הולמארק אתם לא טועים. עיקר חולשתו של הסרט הזה הוא שהוא לא מציע סיפור מעניין במיוחד שלא לומר על גבול הבנאלי אפילו.

על החולשה הזו מחפה המשחק המרשים במיוחד שמפגינה ברי והכוכב היחודי שלצידה,בניסיו דל טורו. קשה להתיק את העינים מן המסך בעיקר בשל הרגישות ששניהם מצליחים להביא למסך והאיכויות שלהם, ולא של הסרט הן אלו אשר בסופו של דבר אשר מצליחות לקשור את הצופה לליבו הדרמטי של הסרט.

הסרט לא זכה להצלחה רבה והיה הפרוייקט האחרון של ברי לפני שפרשה מן המסך לזמן מה לטובת הקמת משפחה. בהוליווד זה תמיד סימן לשלב חדש ואחר בחייהם של כוכבים, והקאמבק המיוחל מציע לרוב איכויות אחרות ובעיתיות. כך או כך, ברי רושמת לעצמה הישג אומנותי מכובד, גם אם לא מרעיש במיוחד או פורץ גבולות, הרי שהתפקיד הזה תפור לפי מידותיה המרשימות והיא עושה בו כבשלה מתוך ניסיון של כוכבת שהרוויחה במאמץ רב את הבשלות שלה כשחקנית מוערכת.

 

2 תגובות על הפוסט “דברים שאבדו לנו באש-2007-Things We Lost in the Fire

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>