חלומות מתוקים-1985-Sweet Dreams

סיפור חייה של מי שרבים מעריכים עד היום כזמרת מוסיקת הקאנטרי הגדולה ביותר בכל הזמנים, פטסי קליין, הפך בידיו הרגישות של קרל רייז לאחד הסרטים הטובים אך המוחמצים של שנות השמונים.

בעוד שהסרט בתו של כורה הפחם,אשר הביא למסך את סיפורה של לורטה ליין, היווה את סרט הפריצה של סיסי ספייסיק, זכה לשבחים רבים והיה אחראי במובנים רבים ליצירתו של חלומות מתוקים, סרט מאותו הז'אנר, הרי שחלומות מתוקים לא זכה להצלחה גדולה במיוחד וחבל.

זהו סרט שעיקר כוחו ביכולות הכוכבת שלו, ג'סיקה לאנג אשר נועצת את שיניה בתפקיד העסיסי הזה של כוכבת מוסיקת הקאנטרי הגדולה ביותר שידעה ארצות הברית.
לאנג, בחוכמה רבה, לא שרה את פס הקול של הסרט אלא רק מדבבת את שירתה המקורית של פסטי קליין שחייה והדרמות הרגשיות שלה ניכרו תמיד בשירתה ושבו מליוני אמריקאים. הגם שהיתה מועמדת באותה השנה לפרס האוסקר על תפקידה בסרט לא זכתה בו למצער אך זוהי אחת מן ההופעות המרשימות ביותר של הכוכבת הזו.

זהו מעל כל סיפור אהבה עשוי היטב שהכימיה בין שני גיבוריו, לאנג ואד הריס שזה היה לו סרט הפריצה לקריירה ארוכה ומצליחה חורכים את המסך פשוטו כמשמעו ומיטבים להסביר את חשיבות הליהוק של התפקידים הראשיים.

הטיפוס לצמרת של אמן בתעשיית המוסיקה הגם שהיווה כר נרחב לסרטים רבים תמיד מרתק ומעניין מחדש ברגע שהוא מוצג באופן הולם וכך גם בסרט הזה שמיטיב לתאר את הרקע ממנו צמחה קליין, את המאבקים האישים שלה ואת חייה הסוערים שנקטעו כאמור בתאונת מטוס קטלנית כשהיא בשיא הקריירה שלה.

למי שלא מפחד מסרטי אהבה דביקים ורגישים, זהו בדיוק הסרט, ברגע שמצליחים לשים את הציניות בצד, הרי שבחלומות מתוקים יש את כל המרכיבים של סרט אמריקאי מיינסטרימי מקצועי ועשוי היטב והוא סוחף בקצב שלו, במשחק המשובח של כל שחקניו ובעניין שהוא מציע.

הגם שלא נשכחה מעולם, הרי שפס הקול של הסרט החזיר את קליין למקומה הראוי והמוסיקה שלה זכתה לתחייה אדירה בזכות הסרט.

3 תגובות על הפוסט “חלומות מתוקים-1985-Sweet Dreams

  1. פינגבאק: בכוח המוסיקה-2010-Country Strong | T.V.C-בלוג הקולנוע של אלי מורנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>