מיס סאנשיין הקטנה-2006-Little Miss Sunshine

הסרט הקטן הזה היה ההפתעה המסחרית האמיתית של שנת 2006 והדיבור סביבו הפך את ההפקה הצנועה הזו לאחת הלהיטים הקופתיים הגדולים של אותה השנה.

סביב מסעה של ילדה קטנה הנחושה לזכות בתחרות יופי לילדים מהסוג המאפיין את התרבות האמריקאית מתארגן מסע משפחתי של ממש של משפחה מעורערת שחלומה של הילדה מאחד אותה לרגע אחד נדיר.
הכוח של חלומות ילדות, והשפעתם המרפאה של ילדים על מבוגרים עומדים בבסיס סרט המסע המוצלח הזה. כמו בסרטי נוסחה מוצלחים דומים הגיבורים עוברים שינוי של ממש במהלך המסע הכאוטי להגיע אל התחרות בזמן ואינם שבים להיות כפי שהיו קודם לכן, הם לומדים להעריך את חייהם מחדש ומקבלים מהם סיפוק אמיתי וגדול יותר.

ההצלחה האדירה של הסרט נובעת במידה רבה מהכנות הכובשת של גיבוריו, משחק משובח של כל גיבורי המשנה שלו, והתגלית אביגייל ברסלין אשר הקסימה מליוני צופים בזוית המבט התמימה שהציעה דמותה לחיים.

הדואליות בין מבט ילדותי למבט המבוגרים הביקורתי והציני על עולם תחרויות היופי לילדות השנוי כל כך במחלוקת גם הוא לא נעדר מהסרט הזה, ומציע סוג של ביקורות חדה כתער, מנומסת להפליא ובעיקר שנונה על הדרך בה אנו המבוגרים בוחרים להגשים את חלומות הילדים וכיצד אנו מאבדים במהלך מסע חיינו שלא לצורך את תמימותנו שלנו.

כך או כך, הסרט הקטן צבר תאוצה ונאהב על ידי מליוני צופים ברחבי העולם ולא בכדי, שום דבר בו אינו מרגיש כסרט נוסחה הוליוודי רגיל והוא עוד מכה ניצחת לאיכותו של קולנוע השולייים שיודע בעצם לעשות את העבודה גם בקופות כשרק ניתנת לו הזדמנות של ממש.

 

3 תגובות על הפוסט “מיס סאנשיין הקטנה-2006-Little Miss Sunshine

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.