נראתה לאחרונה-2007-Gone Baby Gone

הקריירה של בן אפלק ידעה עליות ומורדות רבות. מאז פריצתו לצידו של מאט דיימון בסרט המשובח גוד וייל האנטינג, הרי שבעוד דיימון מוצב כשחקן איכותי במיוחד המשתתף בפרוייקטים מן המעלה הראשונה, זו של אפלק, הגם שידעה השתתפות בכמה פרוייקטים מצליחים איננה נושאת את אותו תו איכות.

נראתה לאחרונה הוא עוד אחד בשורה של נסיונות נואשים של אפלק להתפס באופן ציבורי כקולנוען של ממש והפעם הוא לוקח על עצמו את משימת הבימוי המאתגרת של הסרט בו מככב אחיו, קיסי אפלק.

הסרט מבוסס על מותחן פרי עטו של יוצר מיסטיק ריבר, דניס ליהיין, שהפך לסרט משובח בבימויו של קלינט איסטווד ובמרכזו שוב שכונה של מעמד פועלים ענייה אשר בה מתרחש פשע קשה. על רקע תרבות השתיקה, וחוסר האמון בממסד החוקר, בדומה למיסטיק ריבר, על הבלש הפרטי בגילומו של קיסי אפלק וחברתו לפצח את התעלומה.

נראתה לאחרונה הוא לא סרט רע, הוא פשוט סתמי מדי. שום דבר בו לא מצליח לרתק באמת, לעניין באמת, או להיות מותח ועוצר נשימה. ניכר שאפלק הבמאי הקדיש זמן רב לעיצוב הדמויות המחוספסות ולאווירת השכונה המנוכרת, אך מעבר לכך, קיסי אפלק, כוכב הסרט והאיש שאמור לשאת אותו על כתפיו סובל, בדומה לאחיו, מסוג של חוסר אונים בתחום הכוכבות והוא מציג משחק מאנייריסטי חסר יחוד או צבע.

העלילה צפויה מדי, התסריט מתפזר לכיוונים שונים ודמויות שהיו בו נעלמות ללא הסבר של ממש או שבות ומופיעות ברגע הלא מתאים, נדמה שהסרט הזה סובל מכמות אדירה של בעיות שמכריעה בסופו של דבר גם את הצילומים היפים ופס הקול האלגנטי שלו.

נראתה לאחרונה שווק כסוג של קאמבק איכותי של בן אפלק כיוצר וכהתפתחות בכוכבות של האח קיסי אפלק, שהיה עד כה נהדר בתפקידי משנה קטנים, אך למרות הכל לא מצליח לשאת סרט שלם על כתפיו.

הגם שהסרט הצליח לעורר עניין מסויים, הרי שבסופו של דבר מן הבחינה הקופתית היה מדובר בהצלחה פושרת למדי ונדמה שקל לשכוח את הסרט הזה לאחר הצפייה בקלות למרות נושאי העיסוק העלילתיים שבו הוא עוסק בהם כגון פדופיליה וחטיפת ילדים, נושאים כבדי משקל המטופלים ביד חובבנית מדי על ידי יוצרי הסרט.

תגובה אחת על הפוסט “נראתה לאחרונה-2007-Gone Baby Gone

  1. פינגבאק: גנב עירוני-2010-The Town | T.V.C-בלוג הקולנוע של אלי מורנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>