אישה יפה-1990-Pretty Woman

אישה יפה, אשר תוכנן במקור להיות קומדיה רומנטית קלילה, הפך בסופו של דבר לסרט איקוני של ממש, פחות בשל איכויותיוהעלילתיות, ויותר בשל העובדה שהעיבוד החופשי שהציג לסיפור סינדרלה כלל בתוכו כמה מרכיבים שעשו אותו למוצלח במיוחד.

הסרט, שמציג עיבוד חופשי במיוחד לסיפור סינדרלה, או פגמליון או שניהם ביחד מבוסס על אוסף קלישאות שנדמה שהוא בלתי אפשרי לכאורה, אבל מצליח בעיקר בשל הכימיה הגדולה של כוכביו לספר את הסיפור הבנאלי ביותר בצורה שובת לב.

סיפורה של הזונה טובת הלב המוצאת לעצמה אהבה אמיתית בדמותו של איש עסקים אמיד כבש לבבות בכל העולם.

הסרט, בעל התקציב הנמוך באופן יחסי, הפך לאחד הסרטים המצליחים ביותר בכל הזמנים וסימן את שובו של ריצ'ארד גיר אל מרכז העשייה הקולנועית ובו בעת פתח את עידן כוכבות העל של ג'וליה רוברטס שעד להופעתה בו הייתה כמעט אלמונית ולאחריו הפכה בבת אחת לכוכבת ההוליוודית המסקרנת ביותר. רוברטס הצליחה למנף את ההופעה החד פעמית הזו לקריירה ארוכה ומרשימה במיוחד.

נדמה שכל קלישאה בסיפור השקרי הזה עבדה באופן מושלם והסרט, על הסכריניות המודעת שלו, משתמש בכל מניפולציה אפשרית, החל ביופיה של רוברטס, וכלה בכוח הכוכבות של גיר ומספר סיפור שנדמה שכבר היה על המסך פעמים רבות מדי, ולמרות זאת, המעשייה הזו עבדה והסרט הפך להצלחה מסחררת בעיקר בשל הכימיה של כוכביו ותזמון קומי נכון ותחושה נעימה שהסרט משרה לכל אורכו.

זהו קולנוע מיין סטרימי אמריקאי במיטבו, הנשען על מסורת ארוכה של סרטים דומים שהוליווד מתמחה בהפקתם כבר החל משנות השלושים ואילך והמסורת הזו עתיקה כתעשיית הקולנוע עצמה.

גרי מרשל בימאי הסרט נשען על החן של התגלית החדשה שלו [דאז], ג'וליה רוברטס והמצלמה מחבקת אותה בכל פריים.

זהו אחד הרגעים הנדירים בהם כוחה של כוכבת עולה, מחפה על כמעט כל פגם אפשרי, לפחות ברמה התוכנית השיקרית של המעשייה הזו שהרגיזה פמניסטיות רבות לכשיצאה לאקרנים, בשל העובדה כי היא מטפחת ומנציחה מיתוס של נחיתות נשית.

כך או כך, יופיה של רוברטס ברגע הפריצה שלה ויכולתה ליצור דמות שהתקיימה בה גם פגיעות ורגישות שבו את לב הצופים בכל העולם.

5 תגובות על הפוסט “אישה יפה-1990-Pretty Woman

  1. Amoxicillin Ear Infection Buy Metronidazole Order Now Fluoxetine Baclofene Decontractant Musculaire Buy Prednisone No Rx From Canada

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>